Z velikim veseljem sporočamo, da je Judo klub Sankaku Ljubljana, v sodelovanju z uglednimi partnerji Zavod v Srcu (Slovenija), Judo team Sensei-IN (Srbija) in Judo klub za invalide Fuji (Hrvaška) uspešno pridobil financiranje za projekt Erasmus+ z imenom InYA – Invisible Young Athletes (slo. Nevidni mladi športniki) Ta projekt predstavlja pomemben korak naprej pri spodbujanju vključenosti in podpiranju udejstvovanja otrok in mladih raznolikih zmožnosti v svetu športa.
O projektu InYA
Projekt “InYA – Invisible Young Athletes” je inovativna pobuda, namenjena raziskovanju in boljšemu razumevanju vedenja, delovanja in čustvenih potreb mladih športnikov, ki se soočajo z izzivi, kot so avtizem, ADHD in druge manj poznane diagnoze. Naše poslanstvo je zagotoviti, da ti nevidni mladi športniki ne ostanejo prezrti v športu, pri čemer poudarjamo ključno vlogo športa pri njihovem celostnem razvoju.
Udeležba v športnih aktivnostih, prilagojenih njihovim potrebam, pomembno prispeva k njihovi samozavesti, fizičnemu in duševnemu blagostanju ter socialni integraciji. S sodelovanjem v športu ti mladi športniki razvijajo pomembne socialne veščine, premagujejo izzive in postajajo aktivni člani svojih skupnosti in širše.
Tri uspešno izvedena srečanja
Od začetka projekta smo izvedli tri ključna srečanja in delavnice:
- Uvodno srečanje in Delavnica 1 – Velika Gorica, Hrvaška (11. – 13. januar 2024): Naša pot se je začela v živahnem mestu Velika Gorica, kjer so se partnerji projekta zbrali in uradno začeli projekt InYa. Dogodek je bil prežet z navdušenjem in skupno zavezo, da pozitivno vplivamo na življenja nevidnih mladih športnikov.
- Delavnica 2 – Sombor, Srbija (15. – 17. april 2024): Druga delavnica je bila osredotočena na poglobljeno razumevanje specifičnih potreb otrok in mladih z različnimi sposobnostmi v športu. Razpravljali smo o strategijah za ustvarjanje bolj vključujočega okolja v športnih klubih in se učili iz medsebojnih izkušenj. Oglejte si prispevek TUKAJ!
- Delavnica 3 – Čepovan, Slovenija (16. – 18. julij 2024): Nazadnje smo se zbrali v Čepovanu, Slovenija, kjer smo organizirali inkluzivno judo delavnico. Ta delavnica je zagotovila praktične izkušnje pri vključevanju otrok z različnimi sposobnostmi, pri čemer smo prikazali metode za ustvarjanje vključujočih športnih programov. Dogodek je bil izjemno uspešen in je udeležencem prinesel dragocene izkušnje, ki jih bodo prenesli v svoje klube.
Kaj sledi?
Šele začeli! smo Spremljajte naše spletne strani za več posodobitev in vpogledov v projekt InYa. Še naprej bomo delili vire, napredek projekta in zgodbe, ki poudarjajo pomen vključenosti v športu. Skupaj lahko trajno vplivamo na življenja teh neverjetnih mladih športnikov.
Ponosni smo, da sodelujemo s partnerji Zavod v Srcu (Slovenija), Judo team Sensei-IN (Srbija) in Judo klub za invalide Fuji (Hrvaška) na tej poti. Skupaj še naprej spodbujamo vključenost in naredimo šport dostopen za vse.